Prawo jazdy

Zdany egzamin na prawo jazdy

Prawo jazdy krok po kroku

Prawo jazdy - szkoła

Myślisz o zrobieniu prawka? Pierwszym krokiem jest znalezienie dobrej szkoły nauki jazdy, w której młody kierowca w wystarczającej mierze przygotuje się zarówno do teoretycznej jak i praktycznej części egzaminu na prawo jazdy. Gwarancją sukcesu będą doświadczeni instruktorzy, którzy w miłej atmosferze nauczą Cię jak poruszać się w ruchu drogowym i w przystępny sposób wyjaśnią niuanse kodeksu drogowego.

Przeczytaj, jak wybrać dobrą szkołę jazdy

Egzamin teoretyczny - testy kat. B

Na początku młodego kierowcę czeka egzamin teoretyczny w formie testu rozwiązywanego na komputerze. Test składa się z 18 pytań, na które należy odpowiedzieć w przeciągu 25 minut. Wynik egzaminu otrzymujesz natychmiast po jego zakończeniu. Aby zdać nie możesz udzielić więcej niż 2 błędnych odpowiedzi! Na pytania 1-20 trzeba udzielać odpowiedzi TAK lub NIE, a na pytania 21-32 wybierać spośród odpowiedzi A, B i C. Testy są jednokrotnego wyboru, a więc tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Sprawdź, do czego uprawnia każda z kategorii prawa jazdy

Egzamin praktyczny

Egzamin praktyczny składa z kilku części. Pierwsze zadanie to jazda po łuku w przód i w tył. Następnie należy ruszyć pod górkę w taki sposób, aby samochód nie stoczył się więcej niż 20 cm, a silnik nie zgasł. Po emocjach na placu manewrowych młody kierowca wyrusza z egzaminatorem na jazdę po mieście. Jazda po mieście trwa 40 minut, lecz egzaminator może zakończyć egzamin już po 25, jeśli uzna, że dobrze radzisz sobie za kółkiem. Nie spiesz się, nie wykonuj gwałtownych manewrów i jak najmniej stresuj.

Jak zdać na prawko za pierwszym razem?

Oto, co jest niezbędne, by zdać prawko za pierwszym podejściem:

  • szybka i skuteczna nauka teorii
  • doświadczeni instruktorzy jazdy
  • dodatkowe materiały pomocne w przygotowaniu do egzaminów
  • spokój, opanowanie i pewność siebie! :)

Dowiedz się więcej o tym, jak skutecznie zdać egzamin na prawo jazdy