Porównywarki ubezpieczeń

Porównywarka OC to przydatne internetowe narzędzie, za pomocą którego w parę minut rozwiążemy łamigłówkę pt. u kogo kupię najtańsze ubezpieczenie OC. Nie trzeba wchodzić na stronę każdego ubezpieczyciela ani biegać do multiagencji jeżeli nie mamy żadnej w pobliżu. Siadamy przed komputerem z dowodem rejestracyjnym i dokumentem prawa jazdy w ręku, znajdujemy stronę z porównywarką OC, uzupełniamy formularz i czekamy parę sekund. A potem widzimy przed sobą zestawienie ofert polis OC dla naszego samochodu z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wybieramy najtańsze OC i kupujemy. Prawda, że proste?

Jak korzystać z porównywarki OC?

O co zapyta nas internetowy formularz? Dlaczego musimy podawać dane z dokumentu prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego? Generalnie, pytania na które przyjdzie nam odpowiedzieć można podzielić na trzy rodzaje: pytania o samochód (np. model, pojemność silnika, przebieg, rocznik produkcji), pytania o właściciela pojazdu (np. wiek, data uzyskania prawa jazdy, miejsce zamieszkania) oraz pytania dotyczące historii ubezpieczenia (np. posiadane zniżki, u kogo obecnie się ubezpieczamy, czy spowodowaliśmy jakąś szkodę). Wszystkie te dane są potrzebne do prawidłowego przeliczenia składki OC. Jeśli pójdziemy do multiagencji czy do agenta danej firmy ubezpieczeniowej zapyta nas o to samo.

A co się stanie jeśli uzupełnimy formularz niezgodnie z prawdą? Otrzymamy wynik, który nijak się będzie miał do rzeczywistości. Bo jak przyjdzie do zakupu polisy i potwierdzenia informacji (ubezpieczyciel nie uwierzy nikomu na słowo – trzeba dostarczyć pełną dokumentację o posiadanych zniżkach i kopię dowodu rejestracyjnego) i wyjdzie na to, że nie przyłożyliśmy się do zrobienia kalkulacji – ubezpieczyciel dokona prawidłowej kalkulacji i okaże się np. że składka jest wyższa o 200 zł od tej policzonej. Już nie mówiąc o tym, że wynik porównania a więc odpowiedź na kluczowe pytanie „u kogo mamy najtańsze OC” może się nie zgadzać.

W wszystkich rankingach dostępnych na internecie najlepszą porównywarką jest Ubea.pl